26.04.2019r. Godz. 09:57Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.04.2019 r.

dodano: 15 April 2019 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 16 April 2019 o 22:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 14 pożarów
i 11 miejscowych zagrożeń. W  powyższych zdarzeniach  poszkodowane  zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowanych było 57  zastępów, w sile  247 strażaków.

O godzinie 01:33 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego typu bliźniak, w miejscowości Opole ul. Mikołaja natychmiast do zdarzenia zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej, po przybyciu na miejsce akcji zastano pełne rozgorzenie budynku oraz część dachu sąsiedniego domu. Przed przybyciem zastępów JOP z obiektu ewakuowało się 6 osób, niestety w trakcie przeszukania jednego z mieszkań strażacy natrafili na zwęglone zwłoki mieszkanki.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego  w Namysłowie  otrzymał zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i DK39, w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby zabrane do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania