14.12.2018r. Godz. 07:07Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.06.2012

dodano: 15 czerwca 2012 o 19:06 | ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2012 o 00:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.06.2012

O godzinie 5:06 nad ranem doszło do pożaru w budynku mieszkalnym w miejscowości Żędowice. Pożar najprawdopodobnie powstał  w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Natychmiast zadysponowano na miejsce zdarzenia 5 zastępów straży pożarnej, które po przybyciu podały 3 prądy gaśnicze w kierunku palących się pomieszczeń. Po ugaszeniu przeszukano pomieszczenia. W wyniku skutecznej akcji uratowano mienie o wartości około 150 tys. zł. Osób poszkodowanych w tym zdarzeniu nie było.

14:04 W Dobrzyniu koło Brzegu prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia się autobusu z samochodem dostawczym. Obu poszkodowanym kierowcom pierwszej pomocy udzielił  ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działania, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Następnie przy użyciu sorbentu usunięto z jezdni płyny techniczne z rozbitego auta. Na czas prowadzenia działań wstrzymano ruchu drogowy w obu kierunkach. Powstałe straty oszacowano na kwotę około 15 tys. zł.