15.12.2018r. Godz. 13:18Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.06.2017

dodano: 15 czerwca 2017 o 22:06 | ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2017 o 20:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 27 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 53 zastępy
w sile 208
strażaków.

Na terenie województwa doszło do sześciu zdarzeń drogowych, w których poszkodowanych zostało siedem osób.

W miejscowości Czaple Wolne (powiat kluczborski) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostało dziecko podróżujące jednym z pojazdów.

O godzinie 4:31 w nocy dyżurny stanowiska kierowania został poinformowany o wypadku na 217 kilometrze autostrady A4. Kierujący samochodem osobowym najechał na naczepę samochodu ciężarowego. Do zdarzenia skierowano 2 zastępy z JRG 3 oraz jeden zastęp z OSP Gracze. Na skutek tego zdarzenia doszło do zapalenia samochodu osobowego który w wyniku pożaru został całkowicie zniszczony. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby podróżujące samochodem osobowym.

Około godz. 1 w nocy w Opolu doszło do zderzenia samochodów osobowych. Do działań zadysponowano dwa zastępy z JRG 2 w Opolu. Po przybyciu na miejsce okazało się, iż poszkodowana została jedna osoba. Strażacy udzielili rannej osobie pierwszej pomocy, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

Opracowanie:

SK OKW