21.07.2018r. Godz. 09:37Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.06.2018 r

dodano: 15 czerwca 2018 o 21:06 | ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2018 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 31 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 59 zastępów, w sile 218 strażaków.

W miejscowości Gręboszów, pow. namysłowski, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR, wszyscy uczestnicy zostali zabrani do szpitala. Na czas działań ruch na DK 42 był wstrzymany.

Na autostradzie A4, 239 km. kierunek Katowice, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów ciężarowych oraz jednego osobowego. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu osobowego. Na czas działań ruch w kierunku Katowic był wstrzymany.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania