17.12.2018r. Godz. 01:39Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.07.2017r

dodano: 15 lipca 2017 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2017 o 22:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 17 razy. Odnotowaliśmy 3 pożary, 12 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 31 zastępów, w sile 148 strażaków.

W miejscowości Ligota Górna (pow. strzelecki) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego z motocyklem. Poszkodowane zostały dwie osoby które podróżowały motocyklem. W momencie przyjazdu na miejsce JOP,poszkodowani zaopatrywani byli przez ZRM, na miejscu zdarzenia była Policja która zamknęła całkowicie drogę oraz LPR (ratownik 23). Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych w pojazdach, pomoc ZRM w transporcie poszkodowanych do karetki oraz śmigłowca LPR.

Opracowanie:
Stanowisk