17.10.2018r. Godz. 04:39Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.07.2018r.

dodano: 15 lipca 2018 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2018 o 22:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 28 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 14 miejscowe zagrożenia oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 56 zastępów, w sile 226 strażaków.

O 21:16 zauważono mężczyznę który skoczył do zalewu w miejscowości Kluczbork. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano świadków ,którzy prowadzili już akcję resuscytacyjną wyciągniętego topiącego się mężczyzny. Znajdowali się również świadkowie, którzy wyciągnęli tonącego z wody. Nasze działa polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia usunięciu osób postronnych a przed wszystkim przejęciu akcji resuscytacyjnej. Akcja prowadzona był do czasu przywrócenia czynności życiowych. Poszkodowany został przeniesiony do przybyłego ambulansu i przekazy zespołowi ratownictwa medycznego. ZRM przewiózł go do szpitala w Oleśnie.

Opracowanie:

Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP