09.12.2018r. Godz. 23:00Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.08.2015r

dodano: 15 sierpnia 2015 o 19:08 | ostatnia aktualizacja: 16 sierpnia 2015 o 07:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 79 razy, w tym 28 pożarów, 47 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było 150 zastępów i 675 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 8 osób.

W godzinach popołudniowych przez nasze województwo przeszła burza, której towarzyszył silny wiatr, odnotowaliśmy ok. 30 zdarzeń z nią związanych. Najwięcej w powiatach: głubczyckim 15, nyskim 9 oraz opolskim 3.

- w Gródczanach, silny wiatr uszkodził część szczytu ściany budynku mieszkalnego; również w Gródczanach zerwany dach z budynku gospodarczego spadł na budynek mieszkalny powodując jego uszkodzenie.

- w Wiechowicach, silny wiatr uszkodził dach stodoły; równierz w Wiechowicach silny wiatr uszkodził dach budynku mieszkalnego

- w Nysie drzewo spadło na samochód,

- w Mańkowicach drzewo przewróciło się na budynek stacji kolejowej.

Pozostałe zdarzenia dotyczyły przewróconych drzew, połamanych konarów na jezdni oraz zalanych piwnic. Nie odnotowaliśmy osób poszkodowanych.

sporządził

mł.kpt. Damian Skowroński