12.12.2018r. Godz. 15:16Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 15.09.2014

dodano: 15 września 2014 o 16:09 | ostatnia aktualizacja: 16 września 2014 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 38 razy, w tym 5 pożarów, 30 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 3 osoby.

1. W powiecie strzeleckim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 14.33 przyjął zgłoszenie dotyczące zatrzaśnięcia dziecka w mieszkaniu na balkonie. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy straży pożarnej w tym jeden samochód z podnośnikiem hydraulicznym drabiną SHD 23. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że w bloku na pierwszym piętrze na balkonie znajduje się dziecko, które zostało zatrzaśnięte przez drugie młodsze znajdujące się wewnątrz mieszkania. Osoba dorosła sprawująca nadzór nad dziećmi znajduje się poza mieszkaniem i nie może wejść do środka. Działania straży pożarnej polegały:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

- sprawieniu podnośnika SHD 23,

- wejściu do mieszkania w asyście policji przez otwarte okno w jednym z pokoi,

- otworzeniu drzwi osobie opiekującej się dziećmi.

2. W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 17.33 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze krajowej 46 niedaleko zjazdu z autostrady (Węzeł Prądy) . Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezwłocznie 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że:

- na poboczu drogi leży nieprzytomny motocyklista, a obok niego rozbity motocykl

- około 30 m dalej w kierunku Niemodlina również na poboczu leży drugi motocykl, a obok siedzi jego kierujący

- około 100 m od pierwszego poszkodowanego w kierunku Opola na środku jezdni stoi samochód osobowy.

Działania straży pożarnej polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym kierowcom motocykli i przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach

- neutralizacji wyciekających płynów eksploatacyjnych z samochodu osobowego.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania