22.10.2017r. Godz. 15:47Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.09.2017r.

dodano: 15 września 2017 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 16 września 2017 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 27 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 55 zastępów, w sile 205 strażaków.

O godzinie 11:36 do stanowiska kierowania straży pożarnej w Nysie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Starowice. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży stwierdzono, że objęty pożarem samochód ,wypadł z drogi i uderzył bokiem w drzewo znajdujące się ok. 40 m od miejsca pożaru . Osoby podróżujące pojazdem opuściły samochód przed przybyciem służb i oddalił się z miejsca zdarzenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , podaniu 2 prądów piany na palące się auto. Równocześnie przeszukano okolice celem potwierdzenia obecności osób poszkodowanych. Nie było poszkodowanych. W działaniach brały udział dwa zastęp straży pożarnej.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania