25.09.2018r. Godz. 22:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.09.2018 r.

dodano: 15 września 2018 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 16 września 2018 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 3 pożary, 18 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W powyższych zdarzeniach poszkodowanych zostało 8 osób w tym jedna śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowane były 44 zastępy, w sile 193 strażaków.

Dyżurny Stanowiska Kierowania w Krapkowicach otrzymał zgłoszenie o wypadku w Krapkowicach na skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Prudnickiej w wyniku zaistniałego zdarzenia jedna osobo została poszkodowana zabrana do szpitala.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu otrzymał zgłoszenie wypadku motocykla w miejscowości Dąbrowa o godzinie 17:05. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy JOP, dwa zastępy JRG 3 Niemodlin oraz jeden zastęp OSP Dąbrowa. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej niestety przybyły na miejsce akcji lekarz stwierdził zgon.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania