19.12.2018r. Godz. 14:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.10.2016r

dodano: 15 października 2016 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 16 października 2016 o 22:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 29 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 10 osób, w tym 1 to ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 50 zastępów, w sile 224 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia

• W miejscowości Zawada sam. osobowy najechał w tył maszyny samobieżnej do wywozu drewna. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący samochodem, po ok 40 minutach prowadzenia akcji reanimacyjnej lekarz stwierdził zgon. Zadania strażaków polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu akcji. Na czas trwania akcji droga była zablokowana. Dalsze czynności prowadziła Policja.

• W miejscowości Reńska Wieś doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym, których następnie przekazano ZRM. W czasie trwania akcji droga była zablokowana.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania