26.03.2019r. Godz. 01:44Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.10.2018 r.

dodano: 16 października 2018 o 00:10 | ostatnia aktualizacja: 16 października 2018 o 00:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 49 razy. Odnotowaliśmy 36 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 0 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 103 zastępy, w sile 435 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia

W Kędzierzynie-Koźlu na skrzyżowaniu ulic doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby, które opuściły pojazdy przed przybyciem straży. Jedna z osób uskarżała się na ból, więc kierujący działaniem ratowniczym zadysponował na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego, a strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zabezpieczono również miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach. Ruch na drodze odbywała się wahadłowo.

 

W Wielołęce w powiecie namysłowskim doszło do pożaru trawy na nieużytkach, Pożar powstał prawdopodobnie od zerwanej linii energetycznej niskiego napięcia. Zabezpieczono teren działań. Zanim strażacy podjęli działania gaśnicze, upewnili się, że prąd jest wyłączony. Na miejsce pożaru przybyli również pracownicy pogotowia energetycznego. Następnie strażacy ugasili palącą się suchą trawę. W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej.

 

 

 

SK OKW

mł. asp. Elżbieta Zalewska