21.11.2017r. Godz. 07:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.10.2017r.

dodano: 15 października 2017 o 20:10 | ostatnia aktualizacja: 16 października 2017 o 22:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 16 razy z czego odnotowaliśmy 3 pożary, 12 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 13 osób. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 49 zastępów, w sile 223 strażaków.

W miejscowości Wierzbięcice w powiecie nyskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Z nieznanych przyczyn motocyklista uderzył w metalową barierę ochronną, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu. Działania straż y polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy policji w kierowaniu ruchem.

Na opolskim odcinku A-4 nieopodal miejscowości Rzędziwojowice samochód osobowy wjechał w bariery energochłonne. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały odwiezione do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz neutralizacji płynów silnikowych.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania