19.12.2018r. Godz. 12:21Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.11.2018 r.

dodano: 15 listopada 2018 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 16 listopada 2018 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 18 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało siedem osób oraz jedna ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 37 zastępów, w sile 171. strażaków.

W dniu dzisiejszym w miejscowości Biestrzynnik (powiat opolski), miał miejsce pożar stodoły oraz wydzielonego w niej miejsca zamieszkania. W wyniku tego pożaru śmierć poniosła jedna osoba (mężczyzna). Pożar ugaszono i przeszukano pogorzelisko z wykorzystaniem urządzeń pomiarowych. W działania te zaangażowane było sześć zastępów straży pożarnej.

W miejscowości Opole miał miejsce wypadek dwóch pojazdów osobowych. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało pięć osób. Strażacy na miejscu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, w tym płyny eksploatacyjne oraz pojazdy biorące w nim udział. Działania realizowały cztery zastępy straży pożarnej.

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marek Kocielski.