14.12.2018r. Godz. 05:53Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.12.2011

dodano: 15 grudnia 2011 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 16 grudnia 2011 o 07:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W Byczynie strażacy zostali wezwani do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy starszemu człowiekowi, który zasłabł na przejściu dla pieszych. Następnie przekazano poszkodowanego przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

2. W Opolu zabezpieczano dwa zdarzenia drogowe, w których w sumie dwie osoby zostały poszkodowane.

3. W Zdzieszowicach z nieustalonej przyczyny doszło do pożaru piwnicy. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali dym wydostający się z klatki schodowej bloku mieszkalnego oraz znaczne zadymienie mieszkań. Działania zastępów straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na ognisko pożaru w piwnicy, ewakuacji lokatorów (20 osób) na balkony z zadymionych mieszkań oraz przewietrzenie mieszkań, klatki schodowej i piwnic, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom zgłaszających złe samopoczucie tj. zawroty głowy i wymioty, przekazaniu zadysponowanemu na miejsca zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, Straty oceniono na 2 tys. zł.