17.02.2019r. Godz. 11:46Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.12.2012r.

dodano: 15 grudnia 2012 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 15 grudnia 2012 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

      W dniu dzisiejszym jednostki straży wyjeżdżały do pięciu zdarzeń związanych z tlenkiem węgla. W Kędzierzynie Koźlu, w mieszkaniu przy ul. Bolesława Krzywoustego strażacy dokonali pomiaru, który wykazał obecność niebezpiecznych gazów w łazience oraz pokoju. Jedna osoba została przewieziona do szpitala z podejrzeniem zatrucia. W Brzegu, przy ul. Lipowej w budynku jednorodzinnym stwierdzono podwyższoną zawartość tlenku węgla w powietrzu. Trzy osoby uległy zatruciu, przekazano je zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziono do szpitala. W Krapkowicach na Osiedlu XXX-lecia, w mieszkaniu również stwierdzono obecność gazów niebezpiecznych. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba (nieletnia) została przewieziona na badania do szpitala.

      W powiecie prudnickim doszło do dwóch pożarów. W Głogówku, przy ul. Powstańców miał miejsce pożar kotłowni obok baru. Działania Straży polegały na odcięciu dopływu prądu w obrębie kotłowni i podaniu dwóch prądów wody na źródło pożaru.

      Ponadto w Mieszkowicach strażacy gasili pożar strychu w budynku mieszkalnym. Wyłączono główne zabezpieczenie prądu, stłumiono zarzewie ognia w pobliżu belki stropowej na poddaszu oraz rozebrano nadpalone elementy konstrukcji stropu. Dzięki sprawnie przeprowadzonym akcjom straty wyniosły zaledwie 2 tys. a uratowano mienie wartości 600 tys.

 

 

sporządził

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł.asp. Damian Skowroński