09.12.2018r. Godz. 21:19Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.01.2012

dodano: 16 stycznia 2012 o 22:01 | ostatnia aktualizacja: 16 stycznia 2012 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.01.2012

W miejscowości Brzeg przy ulicy Wolności zapalił się skuter. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednego zastępu straży podano prąd wody na palący się skuter. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty spowodowane pożarem wyniosły 3 tys.zł.

O godzinie 1:52 w miejscowości Biała (powiat prudnicki) dyżurny z Prudnika zadysponował jeden zastęp straży. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy w przydrożnym rowie, leżący na prawym boku. Działania straży polegały na postawieniu samochodu na koła. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była śliska nawierzchnia drogi. Straty oszacowano na 5 tys.zł.

O godzinie 10:57 dyżurny ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego zadysponował 3 zastępy straży pożarnej do zdarzenia na śluzie Kanału Młynówka w Opolu do pływającego w nim jelenia. Zabezpieczono teren działań oraz zwodowano łódź na rzece Odrze. Z uwagi na agresywne zachowanie się dzikiej zwierzyny oczekiwano na przybycie weterynarza. W międzyczasie jeleń wypłynął z kanału do rzeki Odra, po czym wydostał się na międzywale i skierował się w stronę Wyspy Bolko. Ratownicy monitorowali dalsze poruszanie się jelenia. Przy przystani kajakowej na Wyspie Bolko odstąpiono od działań, ponieważ zwierzyna pogalopowała w naturalne środowisko życia. Po kontakcie telefonicznym z weterynarzem ustalono, iż nie ma potrzeby podejmowania dalszych działań.

O godzinie 13:28 w miejscowości Polska Cerekiew na drodze nr 45 (powiat kędzierzyńsko - kozielski) doszło do wypadku samochodu ciężarowego z osobowym. Osoba poszkodowana z samochodu osobowego została zabrana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego przed przybyciem 4 zastępów straży. Straty uszkodzonych aut oszacowane zostały na 12 tys.zł.

O godzinie 15:44 zadysponowano na prośbę dyspozytorki pogotowia ratunkowego w Strzelcach Opolskich w okolicach dworca PKP do osoby uskarżającej się na duszności w klatce piersiowej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy udzielili osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez zastosowanie pozycji siedzącej i termoizolacji, podanie 100% tlenu oraz wsparcia psychicznego. Osobę poszkodowaną przekazano po przyjeździe karetki pogotowia zespołowi  ratownictwa medycznego.

O godzinie 17:16 doszło do wypadku 2 samochodów osobowych w Namysłowie. Cztery osoby zostały  poszkodowane, zabrane do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego przed przybyciem 2 zastępów straży. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, usunięciu z jezdni elementów karoserii pojazdów oraz płynów eksploatacyjnych. Straty wyniosły 5 tys.zł.

O godzinie 17:39 na A4, 205 km w kierunku na Wrocław doszło do wypadku samochodu ciężarowego z osobowym. Dyżurny z Brzegu zadysponował 2 zastępy straży na miejsce zdarzenia. Poszkodowane zostały dwie osoby z samochodu osobowego, które zespół ratownictwa medycznego odwiózł do szpitala. Straty oszacowano na 3 tys.zł.