11.12.2018r. Godz. 08:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.01.2018 r.

dodano: 16 stycznia 2018 o 21:01 | ostatnia aktualizacja: 16 stycznia 2018 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 26 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 21 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 62 zastępy, w sile 240 strażaków.

O godzinie 19:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o dwójce dzieci które wpadły do basenu na terenie osiedla obok orlika w Skarbimierzu. Do akcji zadysponowano 4 zastępy  z JRG Brzeg oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Opole". Przybyły na miejsce KDR ustalił że do wody wpadła dwójka dzieci w wieku ok.13 lat a dziewczynka wyszła z wody i jest pod opieką  przybyłego na miejsce ZRM. Strażacy natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie zbiornika. Osoba poszukiwana została wydobyta i przekazana zespołowi ratownictwa medycznego po czym przetransportowana do Szpitala w Opolu. W działaniach brało udział 7 zastępów, dwie łodzie oraz 19 ratowników.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania