25.03.2019r. Godz. 23:23Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.02.2019

dodano: 16 lutego 2019 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 17 lutego 2019 o 22:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 27 razy. Odnotowaliśmy 12 pożarów i 15 miejscowych zagrożeń. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 62 zastępy, w sile 271 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia:

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego „Głuchołazy” została zadysponowana do miejscowości Filipowice na terenie Republiki Czeskiej , gdzie doszło do awarii wyciągu narciarskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia działania były już prowadzone przez zastępy z Czech. W chwili awarii z wyciągu korzystało około trzydzieści osób. Działania ratowników z Głuchołaz polegały na ewakuacji i sprowadzeniu na ziemię 3 osób z ławeczki wyciągu. Osoby nie wymagały podjęcia czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.W miejscowości Łąka Prudnicka (powiat prudnicki) na DK 40 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch autobusów oraz samochodu osobowego. W sumie autokarami podróżowało 75 osób, a w samochodzie osobowym podróżowała jedna osoba. Przed przybyciem straży pożarnej wszyscy podróżujący autobusami opuścili pojazdy o własnych siłach. Poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dwójka dzieci, które zostały przewiezione do szpitala. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom. Przy działaniach ratowniczych brało udział pięć zastępów straży pożarnej.


Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

mł.bryg. Jarosław Larski