25.03.2019r. Godz. 23:23Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.02.2019

dodano: 16 lutego 2019 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 17 lutego 2019 o 22:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 27 razy. Odnotowaliśmy 12 pożarów i 15 miejscowych zagrożeń. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 62 zastępy, w sile 271 strażaków.

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego „Głuchołazy” została zadysponowana do miejscowości Filipowice na terenie Republiki Czeskiej , gdzie doszło do awarii wyciągu narciarskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia działania były już prowadzone przez zastępy z Czech. W chwili awarii z wyciągu korzystało około trzydzieści osób. Działania ratowników z Głuchołaz polegały na ewakuacji i sprowadzeniu na ziemię 3 osób z ławeczki wyciągu. Osoby nie wymagały podjęcia czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W miejscowości Łąka Prudnicka (powiat prudnicki) na DK 40 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch autobusów oraz samochodu osobowego. W sumie autokarami podróżowało 75 osób, a w samochodzie osobowym podróżowała jedna osoba. Przed przybyciem straży pożarnej wszyscy podróżujący autobusami opuścili pojazdy o własnych siłach. Poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dwójka dzieci, które zostały przewiezione do szpitala. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom. Przy działaniach ratowniczych brało udział pięć zastępów straży pożarnej.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania