11.12.2018r. Godz. 08:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.03.2012

dodano: 16 marca 2012 o 06:03 | ostatnia aktualizacja: 17 marca 2012 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.03.2012

Tuż przed północą dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Oleśnie otrzymał zgłoszenie o palącym się mieszkaniu w budynku wielorodzinnym w miejscowości Krzyżanowice. Ze wstępnych informacji wynika, że poszkodowanych nie ma. W budynku tym mieszkają trzy rodziny. Mieszkańcy sami się ewakuowali na zewnątrz budynku (6 osób). Trwa akcja gaśnicza. Zadysponowano cztery zastępy straży.

• O godzinie 2:24 w Zębowicach także w powiecie oleskim, z nieustalonej przyczyny doszło do pożaru w wiacie przybudowanej do pomieszczeń garażowych i gospodarczych. W wiacie garażowany był samochód osobowy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się wiatę oraz znajdujący się w niej samochód i garaż oraz drugiego prądu wody w obronie na pozostałe pomieszczenia garażowe i gospodarcze. W działaniach brało sześć zastępów straży, w sile 27 ratowników.

• O godzinie 17:07 W miejscowości Walce powiat Krapkowicki miał miejsce pożar w piwnicy budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. Przed naszym przybyciem jedna osobę poszkodowaną zabrał ZPR.

• Na trasie Gorzów Śl. - Skrońsko prawdopodobnie nadmierna prędkość kierującego samochodem osobowym była przyczyną wypadku gdzie - samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań i przystąpiono do uwolnienia poszkodowanego z wraku samochodu przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Następnie przetransportowanego go wraz z ZPR do szpitala. Siła uderzenia w drzewo była tak duża że dowodzący akcją ratowniczo - gaśniczą zmuszony był do wezwania na miejsce zdarzenia podnośnika hydraulicznego w celu usunięcia połamanych gałęzi zagrażającym innym samochodom. Straty materialne powstałe w tym zdarzeniu oszacowano na 45 tys. pln.

• Inne interwencje to przede wszystkim pożary traw i nieużytków rolnych.