20.02.2019r. Godz. 07:00Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.04.2014r

dodano: 16 kwietnia 2014 o 17:04 | ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2014 o 20:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godzinie 14:34 dyżurny SKKP w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o pożarze warsztatu samochodowego w miejscowości Żędowice. Do działań skierowano cztery zastępy straży pożarnej w sile 20 strażaków. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się że, pali się w pomieszczeniu warsztatu i zagrożony jest budynek mieszkalny wraz z budynkiem gospodarczym. Podano prądy wody na  palące sie pomieszczenie oraz w obronie na zagrożone obiekty  a także wyniesiono butlę propan-butan znajdującą się wewnątrz warsztatu. Sprawnie prowadzona akcja gaśnicza pozwoliła uratować mienie o wartości ok.800tys zł.

W Kędzierzynie Koźlu  posługiwanie się substancją łatwopalną przez właściciela obiektu doprowadziło do pożaru drewnianego sklepu z obuwiem. Po przybyciu zastępów straży pożarnej zabezpieczono miejsce działań i przystąpiono do akcji gaśniczej. W trakcie działań gaśniczych z wnętrza pomieszczenia wyniesiono dwie butle propan-butan oraz udzielono KPP poszkodowanemu właścicielow i przekazano  zespołowi ratownictwa medycznego.

Autor: kpt. Łukasz Kantor