17.12.2018r. Godz. 01:23Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.04.2015r.

dodano: 16 kwietnia 2015 o 09:04 | ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2015 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 29 razy, w tym 19 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowanych było 56 zastępów i 247 strażaków, w zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby.

O godz. 20:43, 15.04.2015r., dyżurny stanowiska kierowania w Głubczycach otrzymał zgłoszenie o pożarze maszyny rolniczej na polu, w pobliżu miejscowości Dzbańce. Pożar rozprzestrzeniał się na uprawę trzciny energetycznej ok. 1ha. Podano pianę gaśniczą na palący się kombajn, jednocześnie kolejne zastępy przystąpiły do gaszenia uprawy trzciny. Działania gaśnicze były prowadzone w trudnym, podmokłym, pagórkowatym i grząskim terenie. Spaleniu uległ kombajn oraz ok. 3ha uprawy. Wstępnie straty oszacowano na ok. 1,5 mln. Działania zakończono o godz. 23:31

O godz. 15:34 w Opolu, przy ul. Budowlanych doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech samochodów osobowych. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, jednocześnie odłączyli dopływ prądu z akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz zakręcili zawór LPG w jednym z aut. Osoby poszkodowane przekazano pod opiekę zespołom ratownictwa medycznego. Podczas działań ruch odbywał się wahadłowo. Straty wstępnie oszacowano na 50 tys.

Dyżurny operacyjny

mł.asp. Damian Skowroński