26.04.2019r. Godz. 09:38Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.04.2019 r

dodano: 16 April 2019 o 22:04 | ostatnia aktualizacja: 16 April 2019 o 22:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 34 razy. Odnotowaliśmy 16 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 78 zastępów, w sile 318 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia

W Świerczowie, pow. namysłowski, kierujący samochodem osobowym zjechał z drogi, uderzył w drzewo i dachował. Poszkodowany był pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Strażacy odłączyli dopływ prądu z akumulatora w pojeździe oraz zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR. Na czas lądowania oraz startu zamknięto ruch na drodze.

W Kędzierzynie-Koźlu, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów. Strażacy wprowadzili ruch wahadłowy, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej poszkodowanej następnie przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania