22.11.2017r. Godz. 23:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.05.2017r.

dodano: 16 maja 2017 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 17 maja 2017 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 15 razy. Odnotowaliśmy 1 pożar oraz 14 miejscowych zagrożeń. W zdarzeniach poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 39 zastępów w sile 153 strażaków.

W powiecie strzeleckim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 10.09 przyjął zgłoszenie, dotyczące prośby o pomoc obsadzie karetki przy prowadzeniu reanimacji osoby poszkodowanej, która stoi miejscowości Zawadzkie przy ul. Strzeleckiej. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- pomocy ratownikom medycznym w reanimacji

- przygotowaniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania