16.12.2018r. Godz. 08:03Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.05.2018 r.

dodano: 16 maja 2018 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 17 maja 2018 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 18 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 12 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udziały 44 zastępy w sile 183 strażaków.

1. W miejscowości Zimna Wódka (powiat strzelecki) w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania czterech posesji i jednej piwnicy w budynku jednorodzinnym. W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów. Działania straży pożarnej polegały głównie na wypompowywaniu wody oraz udrażnianiu przepustów. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

2. W powiecie opolskim, na odcinku autostrady A4 (118 km, kierunek Katowice) doszło do zapalenia się samochodu ciężarowego przewożącego kłody drewna. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brały udział 3 zastępy. Z uwagi na silne zadymienie strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Brak osób poszkodowanych.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania