22.10.2018r. Godz. 12:37Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.06.2016

dodano: 16 czerwca 2016 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2016 o 12:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 23 razy z czego 4 pożary, 18 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób.

W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 18.38 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów, do którego doszło przy zjeździe z autostrady A4 w pobliżu miejscowości Młodoszowice. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia - derzyły się ze sobą samochód osobowy z samochodem ciężarowym z naczepą.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym wymagającym pomocy, a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego

- zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Na czas prowadzenia działań ratowniczych ruch w komunikacji drogowej był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania