16.12.2018r. Godz. 01:44Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.07.2017r.

dodano: 16 lipca 2017 o 22:07 | ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2017 o 21:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 22 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 43 zastępy, w sile 203 strażaków.

Na DW 494, w miejscowości Borki Małe, pow. oleski, samochód osobowy uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały łącznie cztery osoby, u jednej lekarz stwierdził zgon. Strażacy, przy pomocy narzędzi hydraulicznych, wykonali dostęp do poszkodowanej, znajdującej się w pojeździe. Po ewakuacji z pojazdu, zespół ratownictwa medycznego przewiózł do szpitala. Dwóch kolejnych poszkodowanych również przewieziono do szpitala. W czasie prowadzenia działań otrzymaliśmy informację o zgonie poszkodowanej, ewakuowanej z pojazdu.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania