17.12.2018r. Godz. 13:52Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 16.07.2018r.

dodano: 16 lipca 2018 o 22:07 | ostatnia aktualizacja: 17 lipca 2018 o 22:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Minionej doby na terenie naszego województwa interweniowaliśmy do 50 zdarzeń w tym do 18 pożarów , 27 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych.

W miejscowości Stary Las w powiecie nyskim doszło do pożaru budynku mieszkalnego jednorodzinnego który spowodowany był wybuchem butli gazowej. Do działań skierowano natychmiast 12 zastępów . Po dojeździe na miejsce pożarem objęta była znaczna część budynku mieszkalnego , strażacy udzielili KPP poszkodowanej osobie i przekazali przybyłemu na miejsce działań zespołowi LPR który zabrał poszkodowanego do szpitala. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do przeszukania obiektu celem wykluczenia obecności innych osób, nikogo więcej nie znaleziono.

O  godz. 14:10 w miejscowości Przylesie doszło do pożaru zboża na pniu (pszenicy) oraz ścierniska na powierzchni ok.12ha. Do działań skierowano 8 zastępów w sile 33 strażaków. Sprawna akcja gaśnicza pozwoliła na szybkie opanowanie ognia  do całkowitego ugaszenia. Przybyły na miejsce traktor rolniczy wraz z agregatem uprawowym wykonał pasy rozdzielające zabezpieczające przed ogniami lotnymi.

Autor: st.kpt.Łukasz Kantor