16.02.2019r. Godz. 16:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.08.2012

dodano: 16 sierpnia 2012 o 10:08 | ostatnia aktualizacja: 17 sierpnia 2012 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.08.2012

O godzinie 2:04 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krapkowicach zadysponował trzy zastępy do miejscowości Krępna do pożaru stogu słomy ( 200 bali) całkowicie objętego pożarem. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie sąsiadującego w odległości 25m stogu( około 450 bali). Akcja gaśnicza trwała łącznie ponad dziewięć godzin. Dopalający się stóg dogaszono podając dwa prądy wody z hydrantu, przeorano pogorzelisko, a teren wokół niego zaorano. Straty oszacowane zostały na ok. 10 tys.zł.

O godz. 12.31 doszło do pożaru ścierniska o powierzchni 1ha w miejscowości Siedlce powiat Strzelecki. Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował trzy zastępy straży. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody na palące się ściernisko, aż do jego całkowitego ugaszenia. Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zaprószenie ognia.

O godz. 15.48 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie otrzymał zgłoszenie o kucyku, który wpadł do niezabezpieczonej studni  w miejscowości Złotogłowice na głębokość ok. 15m. Na miejsce zdarzenia zadysponował trzy zastępy straży między innymi ze sprzętem grupy ratownictwa wysokościowego. Poinformował również o zaistniałym zdarzeniu lekarza weterynarii oraz policję. Kucyk został uwolniony ale na skutek wyczerpania nie przeżył.

O godz. 16:27 w miejscowości Praszka w powiecie oleskim na auto złomie doszło do pożaru elementów plastikowych karoserii samochodowych na powierzchni 20m3. Działania siedmiu zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, schładzaniu 10 butli 40 litrowych oraz 11 butli 50 litrowych z zawartością tlenu będących na wyposażeniu warsztatu oraz gaszeniu pożaru. Działaniami ratowniczymi kierował przybyły na miejsce dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Olesna. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie zanotowano, sytuacja pożarowa została szybko zlokalizowana i opanowana przez ratowników. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia podczas prac pożarowo niebezpiecznych na składowisku. Straty oszacowano 0,5 tys. zł a uratowane mienie na 10 tys. zł W działaniach ratowniczych brało udział 37 strażaków.