17.12.2018r. Godz. 06:56Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.08.2013

dodano: 16 sierpnia 2013 o 18:08 | ostatnia aktualizacja: 17 sierpnia 2013 o 00:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.08.2013

Około godziny 18:23 w miejscowości Pakosławice doszło do wypadku drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia 5 osób, w tym 2 dzieci  zostało poszkodowanych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, zabezpieczono teren działań i przystąpiono do uwalniania osoby poszkodowanej  znajdującej się w pojeździe, który dachował. Osoby poszkodowane z drugiego pojazdu  opuściły pojazd samodzielnie i została im udzielona pomoc przez ZRM. Następnie wszystkich   zabrano do szpitala. Po zakończonej akcji uprzątnięto miejsce wypadku. Na czas prowadzenia działań droga była zablokowana.

Po godzinie 22 dyżurny miejskiego stanowiska kierowania w Opolu przyjął zgłoszenie z prośbą o pomoc w odnalezieniu osoby, która zagubiła się w okolicach Niemodlina. Wraz z zespołem ratownictwa medycznego rozpoczęto poszukiwania zagubionego mężczyzn. Na podstawie otrzymanych informacji od poszukiwanego określono teren poszukiwań. Po około 40 minutach znaleziono mężczyznę z urazem kończyny dolnej w głębokim na 3 metry wyrobisku. Po udzieleniu pomocy przez ZRM poszkodowanego zabrano do szpitala.

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł. kpt. Jan Wyciślik