16.12.2018r. Godz. 03:09Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.08.2014r.

dodano: 16 sierpnia 2014 o 19:08 | ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2014 o 00:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 20 razy, w tym 4 pożary, 10 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowanych było 37 zastępów i 156 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 7 osób.

O godz. 02:34 dyżurny stanowiska kierowania w Oleśnie otrzymał zgłoszenie o samochodzie osobowym, który uderzył w drzewo w miejscowości Nowy Bugaj. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy w sile 8 ratowników. Pojazdem podróżowały 3 osoby, które wydostały się na zewnątrz przed przybyciem służb ratunkowych. Strażacy udzieli kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z poszkodowanych, pozostałą dwójką zajął się zespół ratownictwa medycznego. Wszystkie osoby zostały przewiezione do szpitala. Odłączono dopływ prądu z akumulatora oraz zakręcono zawór w butli z LPG. Straty oszacowano na 5 tys.

O godz. 12:57 w miejscowości Zimnice Wielkie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby – ojciec i 3 letni syn – których z miejsca zdarzenia przewieziono do szpitala. Pozostała piątka uczestników nie odniosła obrażeń. Odłączono zasilanie z akumulatorów w obu pojazdach oraz zebrano rozlane płyny eksploatacyjne z jezdni. Na czas działań ruch na DK 45 odbywał się wahadłowo. Wstępnie straty oszacowano na 30 tys.

sporządził

Dyżurny Operacyjny