13.11.2018r. Godz. 05:43Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.08.2018 r.

dodano: 16 sierpnia 2018 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 16 sierpnia 2018 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 49 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 37 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 84 zastępy, w sile 358. strażaków.

W miejscowości Kędzierzyn-Koźle w Szpitalu Zespolonym na ul. Roosevelta miał miejsce pożar, który został wykryty przez system sygnalizacji pożarowej (SSP). Zadymienie spowodowane było uszkodzeniem maszyny w pomieszczeniu technicznym szpitala. Strażacy zlokalizowali miejsce zdarzenia, przewietrzyli pomieszczenie oraz sprawdzili budynek pod kątem tlenku węgla. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział pięć zastępów straży pożarnej.

W miejscowości Jastrzygowice (powiat oleski) miał miejsce wypadek pojazdu ciężarowego . W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierujący tym samochodem. Straty w przybliżeniu zostały oszacowane na 100 tysięcy złotych polskich. W dzianiach ratowniczych udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania