15.12.2018r. Godz. 13:19Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.09.2012

dodano: 16 września 2012 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 17 września 2012 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.09.2012

- Po godzinie 13 w Długomiłowicach w powiecie kędzierzyńskim strażacy pomagali wydostać konia z rowu melioracyjnego. Do zdarzenia doszło podczas przejażdżki. Z powodu podmokniętego terenu ziemia pod koniem osunęła się i zwierzę wpadło do głębokiego rowu wypełnionego wodą i mułem. Zwierzę nie było samo w stanie wydostać się z rowu. Z pomocą pospieszyło 8 strażaków, którzy przy pomocy odcinków węży strażackich uwolnili konia z opresji. Koń jak i jeździec z tej przygody wyszli bez uszczerbku na zdrowiu.

- W Tarnowie Opolskim, z niewidomych przyczyn przed godziną 23 na piętrze budynku mieszkalnego wybuchła butla z gazem. W wyniku tego wybuchu doszło do niewielkiego pożaru mebli w jednym z pomieszczeń. Działania polegały na przeszukaniu budynku pod kątem obecności osób poszkodowanych. W celu dokładnego sprawdzenia pomieszczenia na parterze usunięto z niego gruz i zniszczone meble. Na czas prowadzonych prac zabezpieczono uszkodzony sufit przy pomocy stempli  budowlanych. Poszkodowanemu właścicielowi domu pomocy udzielił ZRM. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. Powstałe straty oszacowano na kwote około 100 tys. zł.

- W wypadkach komunikacyjnych do jakich doszło na terenie naszego województwa ranne zostały trzy osoby.

WSKR Opole                                                                                                                                                                   asp. Jan Wyciślik