16.12.2018r. Godz. 01:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.09.2014r.

dodano: 16 września 2014 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 17 września 2014 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W miejscowości Dobrzyń Wielki powiat opolski zostaliśmy wezwani do scholowania uszkodzonej łodzi sealine. Silny nurt rzeki Odra sciągał łodź wraz z załogą w kierunku śluzy.Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zabezpieczono i oświetlono teren działań. Z informacji uzyskanych od osób postronnych dowiedziano się, iż doszło do awarii silnika łodzi pływającej. Ratownicy po zwodowaniu łodzi dopłynęli do uszkodzonej jednostki i przy użyciu liny doholowali do bezpiecznego miejsca dla jednostek pływających. Na uszkodzonej łodzi znajdowały się trzy osoby. Nikomu nic się nie stało a wartość uratowanego mienia oszacowano na 40 tys.pln.

2. Na 225 kilometrze autostrady A4 kierunek Katowice. Kierujący samochodem ciężarowym zasłab i stracił panowanie nad samochodem. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zabezpieczono i oznakowano teren działań. Kierujący był przytomny, założono mu kołnierz ortopedyczny, podano tlen oraz zabezpieczono przed utratą ciepła. Poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego Straty materialne spowodowane tym zdarzeniem oszacowano na 10 tys.pln.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania