16.12.2018r. Godz. 03:23Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.09.2015r

dodano: 16 września 2015 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 17 września 2015 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 16.09.2015r. straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 41 razy, w tym: 19 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowane było: 60 zastępów i 292 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 9 osób w tym jedna śmiertelnie.

O godzinie 5:48 do stanowiska kierowania w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie zdarzeniu drogowym w miejscowości Dobrodzień. Po przybyciu na miejsce zastępów straży zabezpieczono miejsce działań, stwierdzono że doszło do zderzenia 3 sam. Osobowych. Strażacy wraz z ZRM udzielili poszkodowanym pomocy, 4 os. zostały przewiezione do szpitala.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło między Strzelcami Opolskimi a Dziewkowicami. Kierujący sam. osobowym w wyniku najprawdopodobniej niezachowania zasad bezpieczeństwa uderzył w drzewo. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej zabezpieczyły miejsce zdarzenia a następnie przystąpiły do uwalniania os. znajdującej się w pojeździe. Przybyły na miejsce lekarz wraz z ZRM stwierdził zgon. Dalsze czynności na miejscu prowadziła Policja.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP