16.12.2018r. Godz. 07:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.09.2018r.

dodano: 16 września 2018 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 16 września 2018 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 23 razy. Odnotowaliśmy 5 pożary, 14 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W powyższych zdarzeniach poszkodowanych zostało 4 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowane były 59 zastępy, w sile 264 strażaków.

W miescowości Nysa miało miejsce dość nietypowe zdarzenie a miannowice nasze zastępy zostały wezwane do mężczyzny który, spadł z dużej wysokości. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zuzważono mążczyznę leżącego na plecach w fosie, w niewielkiej ilości wody, był przytomny i ciągłym logicznym kontacie. Kierujący działaniem ratowniczym podjął decyzje zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zejściu po schodkach do fosy. Po dotarciu do poszkodowanego zabezpieczono medycznie poszkodowenego. Na polecenie lekarza dalsze działania polegały na ułożeniu poszkodowanego na noszach typu deska oraz na wydobyciu osoby poszkodowanej z fosy. Osoba poszkodowana została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego z miejsca zdarzenia do szpitala w Nysie.

Opracowanie:

Stanowisko Kierowania