13.12.2018r. Godz. 13:43Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.10.2015

dodano: 16 października 2015 o 21:10 | ostatnia aktualizacja: 16 października 2015 o 21:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 26 razy, w tym było: 6 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych. W zdarzeniach poszkodowana została 1 osoba. W działaniach ogółem zaangażowanych było 49 zastępów w sile 195 strażaków.

W powiecie głubczyckim dyżurny stanowiska kierowania o godz. 12.43 przyjął zgłoszenie dotyczące najechania samochodu osobowego na wiatę przystanku autobusowego. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały 4 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano policję oraz zespół ZRM który udzielał poszkodowanemu pasażerowi pomocy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu dragi na czas prowadzonych działań, neutralizacji wyciekających z pojazdu płynów eksploatacyjnych oraz sunięciu pozostałości samochodu po wypadku. W wyniku zdarzenia jedna osobo została przewieziona do szpitala.

Sprządził:

bryg. Mariusz Lewandowski