10.12.2018r. Godz. 08:10Najnowsze interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 16.10.2016

dodano: 16 października 2016 o 22:10 | ostatnia aktualizacja: 17 października 2016 o 19:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 10 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 4 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe . W wyniku zdarzeń poszkodowanych  zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 32 zastępy  w sile 130 strażaków.

W wypadkach na drogach zostało rannych osiem osób, dwóm osobom udzielaliśmy kwalifikowanej pierwszej pomocy:

• w Dąbrówce Górnej w powiecie krapkowickim w wypadku dwóch samochodów osobowych poszkodowane zostały trzy osoby. Dwóm kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili ratownicy z JRG Krapkowice.

• w Łukowicach Brzeskich doszło do dachowania samochodu osobowego, autem podróżowało pięć osób w tym trójka dzieci. Kierujący z urazem głowy został opatrzony przez zespół ratownictwa medycznego. Decyzją lekarza wszystkie osoby zostały zabrane na obserwację do szpitala.

SK OKW

asp.sztab. Piotr Labusga