20.11.2018r. Godz. 16:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.10.2018 r.

dodano: 16 października 2018 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 17 października 2018 o 22:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 44 razy. Odnotowaliśmy 28 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 86 zastępów, w sile 372 strażaków.

1. Na drodze krajowej Nr 94 w pobliżu miejscowości Błotnica Strzelecka (powiat strzelecki) doszło do zderzenia samochodu osobowewgo z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia diw osoby zostały poszkodowane (osoby kierujące pojazdami), z czego jednej strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy.

2. W miejscowości Pogórze (powiat prudnicki) doszło do pożaru stodoły. Działania straży pożarnej polegały m.in. na podaniu 5. prądów wody w natarciu na palący się obiekt. W zdarzeniu uczestniczyło 11 zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległo całkowite wyposażenie budynku gospodarczego.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania