11.12.2018r. Godz. 16:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu: 16.12.2015

dodano: 16 grudnia 2015 o 21:12 | ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2015 o 18:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W powiecie strzeleckim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 10.38 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych do, którego doszło w miejscowości Kolonowskie. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 463 z drogą gminną w wyniku czego ruch drogowy na tym odcinku został całkowicie zablokowany. Kierowcy pojazdów biorący udział w zdarzeniu samodzielnie opóścili pojazdy przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Osoby te uskarżały się na silne bóle w okolicy klatki piersiowej.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zaspołowi ratownictwa medycznego

- zakręceniu butli z instalacji gazowej w jednym z pojazdów

- odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonych pojazdach

- neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów

- pomocy policji przy kierowaniu ruchem drogowym do momentu zakończenia akcji.

Po zakończeniu działań ratowniczych miejsce zdarzenia przekazano policji.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz