10.12.2018r. Godz. 05:40Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 16.12.2017r.

dodano: 16 grudnia 2017 o 19:12 | ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2017 o 18:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiejszej doby na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane  zostały 4 osoby w tym 1 osoba poniosła śmierć . We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 50 zastępów, w sile 224 strażaków.

W dniu 16 grudnia do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyżnie (38 lat) znajdującym się w wannie w miejscowości Gogolin. Dyżurny stanowiska kierowania poinformował mieszkańców o konieczności ewakuacji z mieszkania i niezwłocznie zadysponował 3 zastępy tj. 14 strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu mieszkania pod kątem obecności gazów niebezpieczych oraz ewakuacji poszkodowanego z wanny i wykonaniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora. Podczas sprawdzania mieszkania urządzenia pomiarowe wskazały obecność tlenku węgla (CO).
Mimo wielkiego wysiłku strażaków przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. W łazience znajdował się piec na paliwo gazowe.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania