17.12.2018r. Godz. 05:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.01.2012

dodano: 17 stycznia 2012 o 05:01 | ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2012 o 06:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.01.2012

Do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych o godzinie 4:21 doszło w Opolu, przy ulicy Obronców Stalingradu. Dyżurny ze  Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego do zdarzenia zadysponował 2 zastępy straży. Wynikiem tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Czynności ratunkowych udzielał zespół ratownictwa medycznego, który osoby poszkodowane przetransportował do szpitala.

O godzinie 7:17 w miejscowości Wierchlesie pow. strzelecki w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru samochodu osobowego znajdującego się w garażu, który bezpośrednio przylegał do budynku mieszkalnego oraz gospodarczego. Dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano mienie o łącznej wartości 500 tys. zł., a straty wyniosły tylko 15 tys.zł.

O godznie 13:17 W miejscowości Jełowa doszło do najechania przez samochód osobowy  na tył karetki pogotowia, w której przewożono chorego. Podjęte działaniapolegały na:  założeniu  kierowcy oraz pasażerowi samochodu osobowego  kołnierzy ortopedycznych. Ponadto zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz odłaczono akumulator w samochodzie osobowym. Droga była przejezdna.

15:12 Droga Osowiec- Jełowa. Samochód osobowy otarł się o Tir-a i wjechał do rowu.  Działania straży  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz odłączeniu akumulatorów w samochodzie osobowym.  Droga była  częściowo przejezdna.  2 osobom  poszkodowanym pomocy udzielił ZRM. Osoby te zostały zabrane do szpitala. Straty oszacowano na sumę ok 15 tys. zł.

18:25 Droga Prudnik- Laskowice Samochód ciężarowy z naczepą ( Tir ) wjechał  częściowo do rowu. Jedna osoba poszkodowana opatrzona przez ZRM i zabrana do szpitala.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego z pianą na rozlane paliwo pod wrak pojazdu, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora. Jednocześnie wykonano oświetlenie terenu akcji, zamknięto drogę dla ruchu pojazdów. Rozlany olej napędowy zebrano za pomocą sorbentu, a pozostałe paliwo w zbiorniku odpompowano do beczek  i przekazano pomocy drogowej.  Były utrudnienia w ruchu. Straty wyniosły ok. 50 tys. zł.

20:35 DK nr 45 Polska Cerekiew - Ciężkowice wypadek drogowy z udziałem 2 samochodów osobowych i 2 ciężarowych. 1 osoba poszkodowana zabrana do szpitala przez ZRM. Droga błyła całkowicie zablokowana. Bardzo trudne warunki drogowe.

20:35 Chmielowice Ul. Nyska. Wypadek drogowy z udziałem 2 samochodów osobowych. 1 osoba poszkodowana zabrana do szpitala przez ZRM. Zabezpieczenie oraz oświetlenie terenu działań. Odłączenie akumulatorów w obu pojazdach. Udzielono KPP kierowcy jednego z pojazdów. Uprzątnięto z drogi połamane elementy karoserii pojazdów. Na czas prowadzenia działań droga była  częściowo zablokowana. Straty oszacowano wstępnie na kwotę około 20 tys. zł.