09.12.2018r. Godz. 20:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.01.2018 r

dodano: 17 stycznia 2018 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2018 o 21:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 21 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 46 zastępów, w sile 179 strażaków.

O godzinie 7:42 do stanowiska kierowania w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego i ciężarowego na 276 km autostrady A4 w kierunku Katowic. Samochód osobowy wjechał pod naczepę samochodu ciężarowego, w wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba – kierowca pojazdu osobowego. Ruch na autostradzie był zablokowany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do poszkodowanego mężczyzny jednocześnie udzielając mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Został on zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Odłączono akumulatory w pojazdach i bezpiecznik zasilania w samochodzie hybrydowym. Następnie zneutralizowano płyny eksploatacyjne, które wyciekły z pojazdu. W działaniach brało udział 5 zastępów straży pożarnej w sile 18 strażaków.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania