11.12.2018r. Godz. 17:48Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.02.2012

dodano: 17 lutego 2012 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 18 lutego 2012 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.02.2012

O godzinie 8:07 na przejeżdzie kolejowym w Komprachcicach przy ulicy Prószkowskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie się do znaku drogowego "STOP". Kierujący samochodem uderzył w tył lokomotywy. Poszkodowanych w tym zdarzeniu nie odnotowano. Straty oszacowane zostały na 4 tys.zł.

O godzinie 12:37 w Jędrzejowie koło Grodkowa (powiat brzeski) w budynku  jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu. Część domu objęta była pożarem. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego wody do wewnątrz palącego się pokoju oraz drugiego prądu po wykonaniu otworu w pokryciu dachowym na poddasze. Po zlokalizowaniu pożaru w pomieszczeniu, w którym powstał pożar odnaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny oraz dwie butle na gaz propan-butan. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono wraz z pracownikami nadzoru budowlanego do podstemplowania i zabezpieczenia wiszącego stropu. Policja wraz z prokuratorem przystąpiła do oględzin miejsca zdarzenia. Zniszczeniu uległa ściana szczytowa oraz częściowo ściany nośne zewnętrzne budynku. Spaleniu uległo wyposażenie pokoju, strop w pokoju i korytarzu oraz więźba dachowa. Na miejsce zdarzenia  zadysponowano osiem zastępów straży, w ilości 28 ratowników. Straty oszacowane zostały na 250 tys.zł.

O godzinie 17:56 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych w Zawadzkiem (powiat strzelecki). Przypuszczalną przyczyną mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Poszkodowane zostały trzy osoby, którym zespół ratownictwa medycznego udzialał pomocy medycznej. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu piany ciężkiej na komory silnika, odłączeniu akumulatorów i oświetleniu terenu działania. Straty pojazdów oszacowano na 20 tys.zł.

O godzinie 21:59 w Opolu, przy ulicy Wojska Polskiego został zatruty tlenkiem węgla podczs kąpieli 7 letni chłopiec. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego udzielił mu pomocy i odwiózł chłopca do szpitala. Stwierdzono, że rura odprowadzająca spaliny z piecyka jest nieprawidłowo zamontowana, co prawdopodobnie było przyczyną ulatniania się gazów.