23.09.2018r. Godz. 02:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.02.2014r.

dodano: 17 lutego 2014 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 18 lutego 2014 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.02.2014r.

1. W Opolu na ulicy Ozimskiej o godzinie 07:00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy tj. 8 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do dwóch osób uwięzionych w pojeździe przy pomocy narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym. Łącznie w zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby które zostały zabrane przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu otrzymał o godzinie 19:54 zgłoszenie pożaru stolarni w miejscowości Lubsza. Niezwłocznie na miejsce zadysponował 7 zastępów strażaków, którzy ustalili że doszło do pożaru trocin w murowanym zbiorniku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody celem ugaszenia pożaru. Sprawnie prowadzona akcja gaśnicza pozwoliła na powstrzymanie rozprzestrzeniania się ognia. W trakcie prowadzonych działań występowało bardzo silne zadymienie, stąd też strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

Z-ca dyżurnego operacyjnego

SK OKW PSP