26.09.2018r. Godz. 04:44Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.02.2018 r.

dodano: 17 lutego 2018 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 19 lutego 2018 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 22 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń. W powyższych zdarzeniach poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 40 zastępów, w sile 165 strażaków.

Rudniki pow. oleski kierująca samochodem osobowym wypadła z drogi i dachowała chcąc ominąć pieszego. W zdarzeniu tym poszkodowane zostały dwie osoby, którym strażacy udzieli kwalifikowanej pierwszej pomocy, przybyły na miejsce ZRM zabrał poszkodowanych do szpitala.

W Opolu na ul. Niemodlińskiej miał miejsce pożar sadzy w kominie w wyniku wysokiej temperatury palącej się sadzy doszło do pęknięcia komina w jednym z mieszkań, na szczęście nikt z mieszkańców nie został poszkodowany. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy JRG 2 Opole.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania