17.12.2018r. Godz. 05:57Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.03.2012

dodano: 17 marca 2012 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 18 marca 2012 o 09:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W Brynicy (gmina Łubniany) z nieustalonej przyczyny doszło do pożaru (dużego) traw na nieużytkach rolnych oraz ściółki w lesie sosnowym i mieszanym. Strażacy zabezpieczyli miejsca pożaru, rozwinęli linie gaśnicze podając prądy wody w natarciu i obronie, pożar dogaszono tłumicami i łopatami, sprawili punkt czerpania wody na rzece Bryniczance. Działania gaśnicze utrudniał porywisty wiatr, grząski teren oraz słabe ciśnienie wody w hydrancie. Spaleniu uległo 7 hektarów nieużytków, 1,5 hektara poszycia lasu sosnowego oraz 3 hektary poszycia lasu mieszanego. W działaniach brało udział 14 zastępów straży pożarnej.

2. Zabezpieczano skutki zdarzeń drogowych, w których pięć osób zostało poszkodowanych, między innymi w Kluczborku w wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem jedna osoba został poszkodowana,której strażacy udzielili KPP.

3. W miejscowości Pleśnica (gmina Korfantów) palącą się trawą przed budynkiem mieszkalnym spowodowała zadymienie w piwnicy i na parterze budynku. Strażacy ewakuowali mieszkańców (cztery osoby). Podali prąd wody na palącą się trawę oraz oddymili budynek. Jednej osobie udzielili KPP stosując tlenoterapię.

4. Pozostałe interwencje to przede wszystkim pożary suchych traw na nieużytkach rolnych, nasypach kolejowych oraz poboczach dróg. Najwięcej pożarów odnotowano w powiatach: nyskim (29), opolskim (22), brzeskim (20).