17.12.2018r. Godz. 02:23Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.04.2012

dodano: 17 kwietnia 2012 o 22:04 | ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2012 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.04.2012

O godzinie 0:47 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie zadysponował 3 zastępy straży do palącego się mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego przy ulicy Batalionów Chłopskich. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu pożarem objęty był pokój oraz na całej klatce schodowej przedostał się dym. Podano jeden prąd wody do wnętrza palącego się pokoju. Jednocześnie roty wchodziły do mieszkań i ewakuowały 5 osób w bezpieczne miejsce. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz z zespołu ratownictwa medycznego zadecydował o przewiezieniu osób przebywających w strefie zadymienia do szpitala celem profilaktycznego podania tlenu i wykonania badań na obecność tlenku węgla. Spaleniu uległo wyposażenie pokoju, drzwi wewnętrzne, okna oraz strop. Straty oszacowano na 40 tys.zł. a uratowane mienie na 2 mln zł.

O godzinie 8:18 doszło do zadymienia w garażu pod budynkiem jednorodzinnym w miejscowości Rudziczka w powiecie prudnickim. Działania 3 zastępów straży polegały na wyłączeniu głównego zabezpieczenia prądu i wprowadzeniu jednej roty w aparatach ochrony dróg oddechowych przez wejście od podwórza na poziom piwnicy. Następnie od wewnątrz otwarto bramę garażową umożliwiając wprowadzenie drugiego prądu wody celem wyciągnięcia samochodu osobowego, w którym znajdowała się przenośna butla z gazem na propan-butan. W tym zdarzeniu straty oszacowane zostały na 5 tys.zł a uratowane mienie na 50 tys.zł.

O godzinie 8:30 na DK 41 w miejscowości Niemysłowice w powiecie prudnickim, doszło do dachowania samochodu osobowego. Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował 2 zastępy straży. Zastano kierującego , który sam opuścił pojazd. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły zespół ratownictwa medycznego poszkodowanego przewiózł do szpitala. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nagłe wtargnięcie psa na jezdnię. Straty wyniosły 5 tys.zł.

O godzinie 16:05 zadysponowano 2 zastępy straży do palącego się opuszczonego budynku w Opolu, przy ulicy Krapkowickiej. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono teren działań, wstrzymano jeden pas ruchu na drodze i podano jeden prąd wody na palące się śmieci. Osób poszkodowanych nie zanotowano. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie przez osobę nieznaną.

O godzinie 22:04 otrzymano informację o palących się zabudowaniach gospodarczych w Raszowej (powiat opolski). Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował 10 zastępów straży. Gospodarz z obory wyprowadził 15 sztuk bydła oraz 20 sztuk trzody chlewnej. Sytuacja jest opanowana, pożar zlokalizowany. Trwa akcja gaśnicza palącej się obory o wymiarach 12m x 6m. Nad oborą składowane jest 20 ton siana. Na miejscu jest zespół ratownictwa medycznego, który zajmuje się  dwoma osobami. Osoby te nawdychały się dymu pożarowego.