24.02.2019r. Godz. 03:43Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.04.2014

dodano: 17 kwietnia 2014 o 22:04 | ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2014 o 22:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia:

O godzinie 19.32 dyżurny stanowiska kierowania w Brzegu przyjął zgłoszenie dotyczące zadymienia w budynku mieszkalnym usytuowanym w Brzegu przy ul. Mlecznej. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono silne zadymienie na klatce schodowej oraz w mieszkaniach na pierwszym i drugim piętrze. Ustalono także, że przyczyną zadymienia jest nieszczelny przewód kominowy w jednym z mieszkań.

Działania straży polegały na sprawdzeniu za pomocą urządzeń pomiarowych nieszczelności przewodu kominowego w ww. mieszkaniach. W wyniku pomiaru w mieszkaniach usytuowanych na pierwszym oraz drugim piętrze stwierdzono obecność tlenku węgla. Kierujący działaniami ratowniczymi podjął decyzję o wygaszeniu w piecu.

Przewietrzono pomieszczenia mieszkalne oraz klatkę schodową, a następnie ponownie dokonano pomiaru na obecność tlenku węgla – odczyt wykazał wartość zerową.

Przybyły na miejsce zdarzenia mistrz kominiarski wraz z zarządcą budynku zobowiązali się do sprawdzenia dokładnego przewodu kominowego i naprawy.

Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł.kpt. Krzysztof Sobkowicz