15.12.2018r. Godz. 11:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.04.2015r.

dodano: 17 kwietnia 2015 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2015 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godz. 12:54, 17.04.2015r., dyżurny stanowiska kierowania w Oleśnie otrzymał zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów. Kierujący samochodem vw passat nie zachował zasad bezpieczeństwa w ruchu środków transportu i uderzył w tył samochodu dostawczego. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały ranne a straty 20 tys.pln.

O godz. 14:38., 17.04.2015r., dyżurny stanowiska kierowania w Kędzierzynie - Koźlu otrzymał zgłoszenie o wypadku gdzie dwie osoby zostały przygniecione rurami centeralnego ogrzewania i częściowo przysypane ziemią. Jeden z poszkodowanych miał przygniecione i przysypane prawe biodro oraz uskarżał się na ból w lewym podudziu, a drugi lewą nogę. Obaj byli przytomni i reagowali na polecenia ratowników. Działania ratowników straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odkopaniu zasypanych przy pomocy łopat w celu uzyskania dostępu do przyciśniętych rurami kończyn. Następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych oraz klinów drewnianych obu poszkodowanych ewakuowano na desce ortopedycznej i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

Dyżurny operacyjny

st.kpt. Rafał Bisowski